Johnny English

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Klejnoty koronne, francuski złoczyńca i Rowan Atkinson… w służbie Jej Królewskiej Mości.

Johnny English jest gryzipiórkiem pracującym dla brytyjskiego MI7. Skryte marzenia o zostaniu superagentem stają się bardziej realne, gdy ginie Agent One. Na jego pogrzebie zostaje przeprowadzony (z sukcesem) zamach na pozostałych asów wywiadu. Na placu boju jest już tylko Johnny English. Zadanie świeżo upieczonego agenta jest prestiżowe i nie wydaje się specjalnie trudne: ma ochronić odrestaurowane klejnoty koronne, które będą prezentowane w Tower of London. Fundatorem restauracji jest francuski magnat Pascal Sauvage. Wieczór zapowiada się spokojnie, do czasu, gdy gaśnie światło, a bezcenne artefakty znikają z pancernej gabloty. Śledztwo rozpoczynają angielskie służby specjalne w osobie Johnny’ego Englisha oraz jego asystenta, Bough…

Rowana Atkinsona telewidzowie kojarzą przede wszystkim z popularnymi serialami komediowymi: Jasiem Fasolą i Czarną Żmiją. Brytyjski komik od lat także radzi sobie doskonale na dużym ekranie, wykorzystując swoje charakterystyczne emploi — nieszkodliwego ciamajdy, który może wykreować niemały chaos. Johnny English w reżyserii Petera Howitta to parodia filmów z Jamesem Bondem skrojona pod Atkinsona. Tytułowy bohater marzy o karierze prawdziwego agenta, choć na każdym kroku popełnia wpadki zagrażające życiu i zdrowiu innych. Szansę, którą dostaje, stara się wykorzystać jak najlepiej. Z różnym skutkiem, oczywiście. Komedia Howitta to świetna zabawa dla wszystkich lubiących pastisz gatunków filmowych. Znakomite gagi, brytyjskie poczucie humoru, wartka akcja oraz szalone sekwencje pościgów i walk to mocne strony Johnny’ego Englisha. Jednak na ekranie króluje Rowan Atkinson perfekcyjnie wcielający się w domorosłego Agenta 007. Partnerują mu m.in. Ben Miller, Natalie Imbruglia i Tim Pigott-Smith, a w roli złoczyńcy made in France wystąpił sam John Malkovich. Gwarancja doskonałej zabawy.

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.