Harfa traw
28 CZE
03:20

Zabawna i wzruszająca opowieść o małym miasteczku w Alabamie. Na motywach powieści Trumana Capote.

Lata 40. Po śmierci rodziców nastoletni Collin Fenwick przenosi się do domu swoich ciotek w Alabamie. Siostry Dolly i Verena bardzo różnią się od siebie. Pierwsza jest ciepła i niepoprawnie romantyczna, druga — apodyktyczna i twardo stąpająca po ziemi. Mimo tragicznych doświadczeń chłopiec odnajduje się w nowym miejscu, gdzie otrzymuje miłość i zrozumienie, zwłaszcza ze strony Dolly i czarnoskórej gosposi Catherine. Kiedy cała trójka zbuntuje się przeciwko domowym rządom Vereny, w sytuację zostaną wciągnięci wszyscy mieszkańcy miasteczka…

Harfa traw jest adaptacją powieści Trumana Capote z 1951 roku, opartej na wspomnieniach pisarza z czasów dzieciństwa spędzonego w Alabamie. Scenariusz na motywach literackiego pierwowzoru napisał Stirling Silliphant — zdobywca Oscara za W upalną noc (1967). Za kamerą stanął aktor i reżyser Charles Matthau. Jego film to nostalgiczny komediodramat opowiedziany z punktu widzenia dorastającego bohatera. W jego wspomnieniach równie ważną rolę odgrywają kobiety, które dały mu nowy dom, jak i ekscentryczni mieszkańcy miasteczka na Południu Stanów. W postać Collina wcielił się młody Edward Furlong, obok którego zobaczymy całą plejadę znakomitych aktorów: Piper Laurie, Sissy Spacek, Nell Carter, Jacka Lemmona, Mary Steenburgen, Charlesa Durninga oraz ojca reżysera — Waltera Matthau.

Nagroda publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Palm Springs, nagroda Family Film za reżyserię oraz nagroda SEFCA (Southeastern Film Critics Association) za kreację Piper Laurie.

Oceń film

Your rating: Brak Average: 5 (1 vote)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.