Fort Bliss

Subtelna i przejmująca opowieść o trudach powrotu z wojny ukazana z kobiecej perspektywy.

Maggie Swann, amerykańska pielęgniarka wojskowa, wraca do domu po służbie w Afganistanie. Nie jest to jednak powrót szczęśliwy. Maggie jest w separacji z mężem, a ich kilkuletniego syna wychowuje obecna partnerka życiowa Richarda. Ponad rok nieobecności matki w życiu małego dziecka to szmat czasu. Maggie nie może się doczekać widoku syna, lecz Paul zdaje się jej nie rozpoznawać. Odbudowywanie relacji okazuje się  niełatwym procesem. Dodatkowo Maggie wciąż nie może zapomnieć o Afganistanie.

Kameralny dramat psychologiczny w reżyserii i ze scenariuszem Claudii Myers. Nieprzypadkowo za kamerą stanęła tu kobieta. Fort Bliss jest pogłębionym studium psychologicznym młodej matki. Matki, która musi wybierać między ryzykowną pracą a życiem rodzinnym i wychowywaniem synka. Maggie jest targana wątpliwościami, jej wybory są niejednoznaczne, lecz znaczące dla życia całej rodziny.  Michelle Monaghan znakomicie uniosła ciężar roli, tworząc jedną z najciekawszych kreacji w swojej karierze. Jak zwykle w kinie amerykańskim ozdobą są role dziecięce – kilkuletni  Oakes Fegley jest autentyczny i poruszający. Nietypowa historia rodzinna z wojną w Afganistanie w tle to także specyficzny, powolny rytm narracji, wnikający w psychikę i decyzje bohaterów. Całość punktowana jest subtelną ścieżką dźwiękową duetu Asche & Spencer.

Nagrody na Champs-Élysées Film Festival, GI Film Festival i Newport Beach Film Festival oraz wyróżnienie dla Michelle Monaghan na festiwalu w San Diego.

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.