O firmie

Kanał CBS Europa należy do firmy AMC Networks International, której właścicielem jest AMC Networks Inc. 

AMC Networks Inc. 
Firma AMC Networks Inc. od ponad 30 lat zajmuje się produkcją wysokiej jakości programów telewizyjnych oraz filmów. Należy do niej i jest przez nią zarządzanych kilka najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych marek w branży telewizyjnej. Firmy AMC, IFC, Sundance Channel, WE tv i IFC Films zajmują się produkcją i dostarczaniem wyróżniających się, inspirujących i ważnych kulturowo materiałów. Firma zarządza także AMC/Sundance Channel Global, międzynarodowym koncernem telewizyjnym oraz AMC Networks Broadcasting & Technology, firmą świadczącą kompleksowe usługi z zakresu przygotowania i dystrybucji oferty programowej wśród sieci kablowych. 

CBS Studios International
CBS Studios International to wiodący dostawca kontentu telewizyjnego na świecie, sprzedający programy na 200 rynkach, dystrybuowane w ponad 30 językach na platformach multimediowych. CBS Studios International eksportuje też liczne format dla lokalnych produkcji na całym świecie i ma udziały w kanałach będących współnymi przedsięwzięciami w Wielkiej Brytanii i Irlandii (CBS Chellozone U.K. Channels Partnership), Australii (ELEVENCO - joint venture z TEN NETWORK AUSTRALIA oraz TV1 Channels Partnership z CBS, NBCU i SONY), Indiach (BIG CBS – joint venture z Reliance Broadcast Networks Limited).  Firma dystrybuuje kontent od CBS Television Studios, CBS Television Distribution, Showtime, CBS News, CBS Films oraz bibliotekę ponad 70 tys. godzin programów.  CBS Studios International jest częścią CBS Corporation.

CBS Corporation
CBS Corporation (NYSE: CBS.A i CBS) to firma produkująca i dostarczająca wiodący w przemyśle mediowym na śwecie kontent za pomocą różnorodnych kanałów do widzów na całym świecie. Niektóre przedsięwzięcia firmy kontynuowane są od początków ery telewizji, inne to realizacja najnowszych idei w telewizyjnym biznesie. CBS jest właścicielem najlepiej oglądanej sieci telewizyjnej w USA i jednej z największych na świecie bibliotek telewizyjnego kontentu rozrywkowego, dzięki czemu logo fimy – charakterystyczne oko – jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w branży. Działalność filmy obejmuje dosłownie wszystkie pola biznesu mediów i rozrywki, w tym telewizję kablową, wydawnictwa, radio, telewizję lokalną, film, reklamę zewnętrzną, media interaktywne. Do CBS należą m.in.: CBS Television Network, The CW (joint venture CBS Corporation I Warner Bros. Entertainment), Showtime Networks, CBS Sports Network, Smithsonian Networks, Simon & Schuster, CBS Television Stations, CBS Radio, CBS Outdoor, CBS Television Studios, CBS Studios International, CBS Television Distribution, CBS Interactive, CBS Consumer Products, CBS Home Entertainment, CBS Films i CBS EcoMedia.
Więcej informacji: www.cbscorporation.com.

Dystrybutorem kanału CBS Europa w Polsce jest firma AMC Networks Zone Poland.

 

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.