Firma CIA

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Rozgrywki między światowymi agencjami wywiadowczymi w czasach zimnej wojny.

Rok 1950. Świeżo upieczony absolwent Yale Jack McCauliffe zostaje zwerbowany do CIA. Pięć lat później młody agent wyjeżdża na placówkę do Berlina Wschodniego. Trwa zimna wojna i najgroźniejszym przeciwnikiem jest KGB. CIA współpracuje z innymi zachodnimi wywiadami, lecz macki Rosjan sięgają głęboko. Kiedy pojawia się informacja, że w agencji jest zdrajca, Jack oraz jego przełożeni — James Angleton i Harvey Torriti — rozpoczynają obławę na kreta.

Znakomicie zrealizowany miniserial na podstawie bestsellerowej powieści Roberta Littella The Company (w Polsce wydanej pod tytułem W gąszczu luster. Powieść o CIA). Film rozpoczyna się na początku lat 50., zaś kończy po upadku komunizmu w Europie. Na tle wydarzeń historycznych ukazuje grę prowadzoną przez światowe agencje wywiadowcze. Akcja toczy się nie tylko w Waszyngtonie, ale i w Moskwie, Londynie, Berlinie, Budapeszcie czy na Kubie, wciągając bohaterów (i widzów) w sieć intryg i zdrady. Twórcy postawili na realizm tej szpiegowskiej opowieści, jednocześnie umiejętnie budując napięcie. Mocną stroną serialu jest świetna międzynarodowa obsada. W rolach głównych wystąpili doskonale znani z dużego ekranu Chris O’Donnell, Michael Keaton i Alfred Molina. Obok nich zobaczymy m.in. Toma Hollandera, Rory’ego Cochrane’a, Alessandra Nivolę, Ulricha Thomsena, Alexandrę Marię Larę i Nataschę McElhone. Autorem klimatycznych zdjęć, nagrodzonych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Operatorów Filmowych (ASC), jest Ben Nott (Miasteczko Salem, Chiński zodiak, Piła: Dziedzictwo).

Nominacja do Złotego Globu dla najlepszego miniserialu oraz sześć nominacji do nagród Emmy i jedna statuetka.

Oceń film

Your rating: Brak Average: 5 (2 votes)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.