Ekstrakt
Romantyczny weekend
30 CZE
22:55

W uporządkowane życie właściciela fabryki wkrada się chaos, gdy na horyzoncie pojawia się atrakcyjna dziewczyna.

Mike Judge rozśmiesza widzów od początku lat 90. Ten urodzony w Ekwadorze, utalentowany reżyser, aktor, producent i scenarzysta odpowiedzialny jest za serię animowaną Beavis i Butt-Head czy za takie komedie jak Życie biurowe oraz Idiokracja.

Życie Joela wydaje się toczyć utartym, przewidywalnym rytmem. Mężczyzna jest właścicielem małej fabryki produkującej tajemniczy w swojej strukturze ekstrakt waniliowy. Mieszka w dużym domu wraz z kochającą żoną. Jedynym utrapieniem wydają się namolni sąsiedzi, którzy za wszelką cenę chcą wciągnąć Joela w swoje życie towarzyskie. Pewnego dnia w fabryce dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Zostaje ranny jeden z pracowników. Od tego momentu sprawy przybierają zły obrót. Nowo zatrudnieni zaczynają sprawiać kłopoty. Jest wśród nich powabna Cindy, która zdaje się uwodzić Joela. Bohater i jego kumpel, wpadają na dziwny pomysł. Chcąc mieć czyste sumienie, Joel wynajmuje żigolaka, który ma uwieść jego żonę. Teraz wszystko stanie na głowie.

Ekstrakt to film nie dający się łatwo zaszufladkować. Oparty na wspomnieniach reżysera obraz (Judge to także autor scenariusza) jest połączeniem rasowej komedii z wątkami obyczajowymi, a także sensacyjnymi. Centralną postacią jest Joel, lecz nie mniej ważną wydaje się Cindy, wokół której często ogniskuje się akcja. Ekstrakt zdaje się uciekać od typowych schematów komediowych, pozostawiając widza w niepewności do końca. Reżyser skupił się na bohaterach, budując postacie wielowymiarowe, po prostu ludzkie w swoich odruchach i zachowaniach. Całość okraszona jest inteligentnym humorem oraz zabawnymi dialogami. W obsadzie, oprócz znanych aktorów, znaleźli się także amatorzy, których obecność wpłynęła na wiarygodność opowieści (sekwencje w fabryce Joela). Na szczególną uwagę zasługuje Jason Bateman, który dał się wcześniej poznać jako znakomity odtwórca wielu ról drugoplanowych. Partnerują mu Mila Kunis (Chłopaki też płaczą, Czarny łabędź) oraz Ben Affleck (W pogoni za Amy, Ryzyko).

 

Oceń film

Your rating: Brak Average: 5 (2 votes)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.