Dziewczyny z farmy
26 LIP
00:05

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Gdy w Europie trwa wojenna zawierucha, trzy ochotniczki zgłaszają się do pracy na roli.

Anglia, rok 1941. W ramach organizacji Women’s Land Army trzy młode kobiety dostają przydział do pracy na farmie w Dorset. Jej właściciel, pan Lawrence, nie jest zachwycony nowymi pomocniczkami: marzycielką Stellą, szaloną fryzjerką Prue oraz nieśmiałą absolwentką college’u Ag. Przybycie dziewcząt, które wstąpiły do służby cywilnej, wpływa też na młodego Joego Lawrence’a pragnącego — wbrew woli ojca — walczyć na froncie. Mimo początkowych trudności ochotniczki szybko stają się częścią rodziny, a praca na roli to tylko jedno z ich nowych życiowych doświadczeń.

Ekranizacja bestsellerowej powieści brytyjskiej pisarki Angeli Huth The Land Girls. Reżyserem filmu jest David Leland, który również — wraz z Keithem Dewhurstem — odpowiadał za scenariusz. Dziewczyny z farmy to połączenie melodramatu z filmem wojennym. Realia życia w Anglii w czasie II wojny światowej i temat zaangażowania kobiet w służbę cywilną dla kraju zostały ukazane jako tło dla opowieści o sile przyjaźni i miłości. Dla trzech bohaterek to czas trudny i szczęśliwy zarazem; czas formowania się charakterów, ale i zdobywania życiowych doświadczeń. W postacie Stelli, Prue i Ag wcieliły się doskonale znane brytyjskie aktorki: Catherine McCormack, Anna Friel i Rachel Weisz.

Dziewczyny z farmy
The Land Girls
1998, Wielka Brytania/Francja
dramat
107 min
David Leland

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.