Dziewczyna z Jersey

Melodramat Kevina Smitha w gwiazdorskiej obsadzie. Młody wdowiec zmienia swoje dotychczasowe życie, by zaopiekować się córką.

Kevin Smith to reżyser, scenarzysta i aktor dobrze znany miłośnikom kina. Specjalizujący się w autorskich tragikomediach (Sprzedawcy, Szczury z supermarketu), ma na swoim koncie także filmy wpisujące się w kanony kina gatunków. Dziewczyna z Jersey jest właśnie przykładem flirtu Smitha z kinem hollywoodzkim.

Ollie Trinke to człowiek sukcesu. Młody, przystojny i inteligentny pracuje jako promotor muzyczny. Pewnego dnia poznaje piękną Gertrude, która zarabia na życie jako wydawca książek. Między nimi szybko rodzi się uczucie. Wkrótce Ollie oświadcza się. Nie mija dużo czasu, a para spodziewa się dziecka. Idylla nie trwa jednak długo. Podczas porodu Gertrude umiera. Zrozpaczony Ollie musi zaopiekować się maleńką córeczką. Niestety życie nadal go nie oszczędza. Ollie traci lukratywną pracę i jest zmuszony wrócić na przedmieścia Jersey, do domu rodzinnego i ojca. Wychowywanie małej Gertie to niełatwe zadanie, szczególnie dla samotnego mężczyzny. Mija kilka lat, a Ollie wciąż nie może zapomnieć o zmarłej żonie. Unika kobiet, nie umawia się na randki, całą energię skupiając na córce. Czy przypadkowe spotkanie uroczej Mayi odmieni życie Olliego?

Inspiracją do nakręcenia filmu były prywatne doświadczenia Kevina Smitha. Dziewczynę z Jersey dedykował swojemu zmarłemu ojcu, więc osobisty ton nie powinien dziwić. Film nie jest jednak utrzymany w ponurej tonacji. Smith sprawnie łączy nietypową historię miłosną z elementami dramatu, a także specyficznym humorem. Dziewczyna z Jersey to również ciekawe tło obyczajowe oraz swoisty "przewodnik" dla samotnych ojców. Film Smitha świetnie się ogląda, co jest zasługą dialogów i aktorstwa. Po raz kolejny na wysokości zadania stanął Ben Affleck, jeden z ulubionych aktorów reżysera. Partnerują mu Liv Tyler i znakomity George Carlin. Za zdjęcia odpowiedzialny był doświadczony, światowej sławy operator Vilmos Zsigmond (Strach na wróble, Łowca jeleni).

Young Artist Award dla Raquel Castro.

Dziewczyna z Jersey
Jersey Girl
2004, USA
melodramat
98 min
Kevin Smith

Oceń film

Your rating: Brak Average: 5 (2 votes)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.