O dzień za późno, o dolara za mało

W obliczu śmierci rezolutna 60-latka postanawia uporządkować życie swojej rodziny.

Viola jest żoną i matką, jednak krytycznie patrzy na życie swoich najbliższych. Gdy opuszcza ją mąż, astma kobiety pogłębia się. Kolejny atak najprawdopodobniej będzie już ostatnim. Po wyjściu ze szpitala Viola postanawia zorganizować  wymarzone francuskie urodziny, lecz przedtem uporządkować sprawy swojego męża Cecila, czwórki dorosłych dzieci oraz wnuków. A problemy są poważniejsze, niż jej się początkowo wydawało...

Telewizyjny dramat oparty na bestsellerowej powieści afroamerykańskiej pisarki Terry McMillan. Producentką filmu oraz jego gwiazdą jest Whoopi Goldberg. Aktorka, głównie kojarzona z rolami komediowymi, z sukcesem pokazała tu swoje poważniejsze oblicze. O dzień za późno, o dolara za mało to saga rodzinna, choć ograniczona do kilku tygodni życia familii Price'ów. Główną bohaterką i narratorką filmu jest Viola – energiczna sześćdziesięciolatka mająca świadomość rychłej śmierci. Widząc zagubienie męża oraz nieustające kłótnie trzech dorosłych córek i syna, postanawia na nowo zjednoczyć rodzinę. Trapiące ich kłopoty są poważne, lecz co gorsza – z wielu z nich nie zdają sobie sprawy. Film w reżyserii Stephena Tolkina z jednej strony porusza trudne tematy, z drugiej, również dzięki kreacji Goldberg, unika przesadnego melodramatyzmu. Gwiazdę wspiera na ekranie wyrazista ekipa aktorska: Ving Rhames, Kimberly Elise, Mekhi Phifer, Anika Noni Rose oraz Tichina Arnold.

Whoopi Goldberg za rolę Violi otrzymała nominację do nagrody Critics' Choice, film zdobył osiem nominacji do Czarnych Szpul, zaś statuetka za najlepszę drugoplanową rolę żeńską trafiła do Aniki Noni Rose.

O dzień za późno, o dolara za mało
A Day Late and a Dollar Short
2014, USA
dramat
85 min
Stephen Tolkin

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.