Droga do Wellville
Poniedziałek z komedią
29 LIP
22:55

Słynny wynalazca płatków kukurydzianych w prześmiewczej komedii Alana Parkera.

Dr John Harvey Kellogg jest wielkim zwolennikiem medycyny holistycznej. W jego sanatorium w Battle Creek nie tylko praktykuje się wegetarianizm, ale i kolonoterapię, stymulację elektryczną, ćwiczenia fizyczne i abstynencję seksualną. Do ośrodka przybywa młode małżeństwo — Eleonor i William Lightbody. Wkrótce William doświadcza wszystkich niedogodności oczyszczania organizmu, które niosą eksperymenty dr. Kellogga, zaś Eleonor odkrywa zupełnie inne doznania za sprawą terapii dr. Spitzvogela…

Komedia Alana Parkera na podstawie powieści T.C. Boyle’a. Amerykański pisarz przywołał postać słynnego wynalazcy płatków kukurydzianych i masła orzechowego, który pod koniec XIX wieku wprowadzał rewolucyjne metody poprawy stanu zdrowia w swoim sanatorium w Battle Creek. Fikcyjna historia bohaterów — kuracjuszy ośrodka to opowieść o początkach kultu zdrowego trybu życia. Zabawna i przewrotna, bowiem ośmieszająca idee dr. Kellogga, zwłaszcza tę dotyczącą wstrzemięźliwości seksualnej. W postać lekarza wcielił się sam Anthony Hopkins, pokazujący tu swoje komediowe oblicze. Obok niego wystąpili Bridget Fonda, Matthew Broderick, John Cusack i Lara Flynn Boyle. Za kamerą stanął brytyjski operator Peter Biziou — laureat Oscara za zdjęcia do filmu Parkera Missisipi w ogniu.

Nominacje do nagród: Brytyjskiego Stowarzyszenia Operatorów Filmowych za zdjęcia Petera Biziou oraz Chicagowskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych za kreację Anthony’ego Hopkinsa.

Droga do Wellville
The Road to Wellville
1994, USA
komedia
115 min
Alan Parker

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.