Dom Jane
Literacka czerwcówka

James Woods i Anne Archer próbują stworzyć rodzinę. Czy to im się uda?

Robert Kimmel Smith to popularny amerykański pisarz specjalizujący się w twórczości dla dzieci. Jedną z najchętniej czytanych powieści tego autora jest jednak „Dom Jane”, utwór przeznaczony dla widzów dorosłych. Rodzinne dylematy będące w centrum akcji zainteresowały Glenna Jordana, reżysera i producenta związanego od lat z produkcją telewizyjną.

Rodzinę Clarków spotyka wielka tragedia. Umiera Jane, ukochana matka dwójki dzieci i żona Paula. Mężczyzna jest załamany, a jednocześnie musi otoczyć dzieci czułą opieką. Życie nie jest łatwe, a wspomnienia wciąż powracają. Pewnego dnia Paul poznaje Mary, atrakcyjną bizneswoman. Zauroczenie zamienia się w szczere uczucie. Mary i Paul postanawiają zamieszkać razem. Różne podejście do wielu spraw, odmienny styl życia szybko dają znać o sobie. Mary przechodzi przyspieszony kurs życia rodzinnego. Wszyscy, także dzieci, muszą nauczyć się przebywać ze sobą. Akceptacja czy bliskość to niełatwy proces poznawania się i oswajania z nową sytuacją. Mary, pomimo wielu trudności, zdobywa zaufanie Paula i jego dzieci. Czy jednak uda się  zbudować nową rodzinę, stworzyć relacje, które przetrwają lata?

Dom Jane to film mówiący o sprawach często bliskich każdemu z nas. Próba zbudowania nowej rodziny po traumie ukazana jest z dbałością o psychologiczną wiarygodność. Skromny, poruszający dramat Glenna Jordana daje szansę na empatyczne zaangażowanie się w problemy Paula i jego rodziny. Znakomite dialogi wprowadzają widza w skomplikowane, często skrajnie emocjonalne relacje między Mary i dziećmi Paula. Realistyczna estetyka oraz świetne aktorstwo tworzą historię, wobec której nie można przejść obojętnie. Szczególnie sugestywną kreację stworzyła Anne Archer, ale także James Woods potwierdza swoją aktorską klasę. 

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.