Czarna książeczka

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Młoda ambitna dziennikarka na tropie sercowych przygód swojego chłopaka.

Stacy od najmłodszych lat chciała zostać dziennikarką, a jej największym marzeniem jest praca z gwiazdą amerykańskich mediów — Diane Sawyer. Zanim jednak dziewczyna zrealizuje zawodowe plany, rozpoczyna pracę w lokalnej telewizji — przy produkcji porannego talk-show Kippie Kann. Życie Stacy wydaje się zmierzać we właściwym kierunku, nie tylko zawodowym, lecz i uczuciowym. Przystojny Derek, menedżer hokejowej drużyny Devils, to zdecydowanie „ten jedyny”. Kiedy Derek wyjeżdża na kilka dni z miasta, Stacy zostaje w jego mieszkaniu, by zaopiekować się psem Bobem. Przypadkowo dowiaduje się, że jej chłopak spotykał się kiedyś z supermodelką, ponętną Lulu Fritz. Równie przypadkowo w jej ręce wpada pozostawiony przez Dereka palmtop. Podpuszczona przez nową koleżankę z pracy, Barb, Stacy zaczyna szukać kontaktu z byłymi dziewczynami ukochanego. Wkrótce poznaje nie tylko Lulu, ale również ginekolożkę Rachel i szefową kuchni Joyce.

Komedia przewrotnie romantyczna. Film Nicka Hurrana zaczyna się od wielkiego uczucia, ale czy skończy się romantycznie? Miłosne perypetie Stacy pokazane są na tle produkcji telewizyjnego talk-show, w którym publiczne pranie brudów i nieliczenie się z uczuciami innych jest codziennością. Bohaterka konfrontuje się z trzema byłymi dziewczynami Dereka, wikłając się w kłamstwa i wystawiając na szwank szczęśliwy związek. W głównej roli wystąpiła Brittany Murphy — tragicznie zmarła w 2009 aktorka doskonale czująca się w komediowym emploi. Ale na szczególną uwagę zasługują dwie gwiazdy kina: Holly Hunter jako Barb oraz Kathy Bates jako Kippie Kann. W rolach drugoplanowych zobaczymy też Rona Livingstona, Julianne Nichols, Stephena Tobolowsky’ego, Rashidę Jones oraz grającą samą siebie Carly Simon — amerykańską piosenkarkę i zdobywczynię Oscara za piosenkę Let the River Run z filmu Pracująca dziewczyna

Czarna książeczka
Little Black Book
2004, USA
komedia
103 min
Nick Hurran

Oceń film

Your rating: Brak Average: 4 (1 vote)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.