Chicago
Dzień Niepodległości: Magia muzyki

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Klasyka broadwayowskiego musicalu na ekranie. Gwiazdorska obsada i deszcz nagród.

Reżyser Rob Marshall to filmowy szczęściarz. Wystarczył tylko jeden film, Annie, aby twórca otrzymał propozycję nakręcenia wystawnego musicalu w doborowej obsadzie. Wybór padł na Chicago — grany od lat z powodzeniem broadwayowski musical. Po raz pierwszy na deskach teatru wystawił go (i był także współtwórcą) sam Bob Fosse.

Lata 20. w Chicago. To tu mieszka Roxie Hart, żona prostego robotnika zafascynowana sceną i kabaretem. Roxie naiwnie sądzi, że spotkanie przystojnego Freda Caseleya pomoże jej w scenicznej karierze. Mężczyzna, który szybko staje się jej kochankiem, zdaje się mieć znajomości w branży rozrywkowej. Nadzieje Roxie zostają pewnego dnia brutalnie zweryfikowane. Fred od początku znajomości chciał tylko poderwać dziewczynę. W napadzie gniewu Roxie zabija kochanka. Niebawem trafia do więzienia, którym nieformalnie rządzi czarnoskóra Mama Morton. Oskarżona o zabójstwo kobieta poznaje prawdziwą gwiazdę estrady, Velmę Kelly. Podziwiana przez Roxie Velma jest podejrzana o podwójne morderstwo. Pomimo poważnych zarzutów pojawia  się osoba chcąca bronić Roxie w sądzie. Billy Flynn to wpływowy, odnoszący sukcesy adwokat, który bardzo dba o swoją reputację. Mężczyzna postanawia wygrać beznadziejną sprawę i wydostać Roxie z więzienia.

Chicagoto film, który zdobył chyba najwięcej prestiżowych nagród w 2003 roku. Sześć Oscarów, trzy Złote Globy, dwa wyróżnienia BAFTA, Grammy i szereg innych nagród filmowych świadczą o sukcesie Roba Marshalla oraz jego ekipy. Dodatkowo Chicago okazało się hitem ekranowym, filmem przyciągającym także wymagających kinomanów. To zasługa znakomitej realizacji: scenografii, kostiumów, zdjęć i montażu. Oczywiście głównym atutem jest muzyka i piosenki. John Kander, Fred Ebb oraz Bob Fosse, twórcy scenicznego pierwowzoru, okazali się prawdziwymi mistrzami w swoim gatunku. Przeniesione na ekran Chicago płynnie łączy intrygującą fabułę z efektownymi, wplecionymi w historię scenami wokalnymi i tanecznymi. Nie przypadkiem film Marshalla porównywano do słynnego Kabaretu Fosse'a. Świetne kreacje Richarda Gere, Catherine Zeta-Jones oraz Renée Zellweger. 

Oceń film

Your rating: Brak Average: 3 (1 vote)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.