Chicago
24 LIP
17:50

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Klasyka broadwayowskiego musicalu na ekranie. Gwiazdorska obsada i deszcz nagród.

Reżyser Rob Marshall to filmowy szczęściarz. Wystarczył tylko jeden film, Annie, aby twórca otrzymał propozycję nakręcenia wystawnego musicalu w doborowej obsadzie. Wybór padł na Chicago — grany od lat z powodzeniem broadwayowski musical. Po raz pierwszy na deskach teatru wystawił go (i był także współtwórcą) sam Bob Fosse.

Lata 20. w Chicago. To tu mieszka Roxie Hart, żona prostego robotnika zafascynowana sceną i kabaretem. Roxie naiwnie sądzi, że spotkanie przystojnego Freda Caseleya pomoże jej w scenicznej karierze. Mężczyzna, który szybko staje się jej kochankiem, zdaje się mieć znajomości w branży rozrywkowej. Nadzieje Roxie zostają pewnego dnia brutalnie zweryfikowane. Fred od początku znajomości chciał tylko poderwać dziewczynę. W napadzie gniewu Roxie zabija kochanka. Niebawem trafia do więzienia, którym nieformalnie rządzi czarnoskóra Mama Morton. Oskarżona o zabójstwo kobieta poznaje prawdziwą gwiazdę estrady, Velmę Kelly. Podziwiana przez Roxie Velma jest podejrzana o podwójne morderstwo. Pomimo poważnych zarzutów pojawia  się osoba chcąca bronić Roxie w sądzie. Billy Flynn to wpływowy, odnoszący sukcesy adwokat, który bardzo dba o swoją reputację. Mężczyzna postanawia wygrać beznadziejną sprawę i wydostać Roxie z więzienia.

Chicagoto film, który zdobył chyba najwięcej prestiżowych nagród w 2003 roku. Sześć Oscarów, trzy Złote Globy, dwa wyróżnienia BAFTA, Grammy i szereg innych nagród filmowych świadczą o sukcesie Roba Marshalla oraz jego ekipy. Dodatkowo Chicago okazało się hitem ekranowym, filmem przyciągającym także wymagających kinomanów. To zasługa znakomitej realizacji: scenografii, kostiumów, zdjęć i montażu. Oczywiście głównym atutem jest muzyka i piosenki. John Kander, Fred Ebb oraz Bob Fosse, twórcy scenicznego pierwowzoru, okazali się prawdziwymi mistrzami w swoim gatunku. Przeniesione na ekran Chicago płynnie łączy intrygującą fabułę z efektownymi, wplecionymi w historię scenami wokalnymi i tanecznymi. Nie przypadkiem film Marshalla porównywano do słynnego Kabaretu Fosse'a. Świetne kreacje Richarda Gere, Catherine Zeta-Jones oraz Renée Zellweger. 

Oceń film

Your rating: Brak Average: 3 (2 votes)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.