Charlotte Gray

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Przejmująca opowieść o kobiecie, która pracuje dla brytyjskiego wywiadu na terenie okupowanej Francji.

Rok 1942. Młoda Szkotka Charlotte Gray jedzie do Londynu, by służyć ojczyźnie. W stolicy Charlotte pracuje w szpitalu. Pewnego dnia na przyjęciu poznaje porucznika RAF-u Petera Gregory’ego. Miedzy Charlotte i mężczyzną rodzi się uczucie. Wkrótce Peter zostaje wysłany do Francji, gdzie jego samolot zestrzeliwują Niemcy. Zrozpaczona Charlotte podejmuje pracę dla brytyjskiego wywiadu. Jej płynna znajomość francuskiego jest bezcenna, by mogła działać jako agentka na okupowanym terenie. Kobieta  jedzie do Francji, gdzie współpracuje z ruchem oporu. Ma również nadzieję, że odnajdzie Petera.

Film Gillian Armstrong — współtwórczyni australijskiej Nowej Fali w latach 80. — powstał na podstawie powieści Sebastiana Faulksa. Armstrong, kojarzona z nurtem feministycznym w kinie, stworzyła opowieść o silnej kobiecie podejmującej najtrudniejsze wyzwanie. Choć wiedziona uczuciem i pragnieniem odnalezienia ukochanego, Charlotte nie boi się niebezpieczeństw i poświęca się dla sprawy. Angażuje się nie tylko w działania wywiadowcze, ale również w pomoc ludności cywilnej. W roli głównej wystąpiła piękna australijska aktorka Cate Blanchett, tworząc wyrazistą postać, która ewoluuje pod wpływem dramatycznych doświadczeń. Armstrong w swoim filmie balansuje na granicy melodramatu i dramatu wojennego, unikając jednak sentymentalizmu. Znakomitą kreację stworzył wielki brytyjski aktor sir Michael Gambon. 

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.