Boże poletko

Mawia się często, że „mój dom jest moją twierdzą”. O prawdziwości tego powiedzenia przekonają się bohaterowie filmu J.P. Davidsona. W dramatycznych okolicznościach.

Malcolm dobrze zna Londyn. Pracuje jako deweloper, lecz ostatnio nie wiedzie mu się dobrze. Recesja zrobiła swoje. Malcolm jest właściwie na dnie — bliski bankructwa, samotny i topiący smutki w morzu alkoholu. Długi rosną i trzeba w końcu zacząć je spłacać. Musi odnowić i sprzedać dom. Okaże się, że budynek kryje w sobie wiele tajemnic. A może cała tajemnica tkwi w pogłębiającym się szaleństwie Malcolma?

Ponura atmosfera przedmieść Londynu, trzymająca w napięciu intryga i nieoczekiwane zwroty akcji. To nie jedyne atuty debiutanckiego horroru J.P. Davidsona. Reżyser i jednocześnie scenarzysta świetnie odnajduje się w kinie gatunków. Boże poletko łączy w sobie horror, thriller oraz sugestywny dramat psychologiczny. Nastrój strachu potęgowany jest nie tylko poprzez montaż i muzykę, ale także zdjęcia Nicolasa Bootha. Mrożące krew w żyłach perypetie Malcolma znajdują swój gorzki finał, którego oczywiście zdradzić nie możemy. Horror ze znakiem jakości.

 

Boże poletko
God's Acre
2015, Wielka Brytania
horror
80 min
J.P. Davidson

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.