Boski chillout

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

„Paliłem trawkę, lecz się nie zaciągałem”. To słynne zdanie wypowiedziane podczas kampanii wyborczej przez Billa Clintona nie jest życiowym mottem głównego bohatera komedii Davida Gordona Greena.

Dale Denton prowadzi wesołe i bezproblemowe życie. Pracuje jako dostawca pozwów sądowych, a jedynym jego zmartwieniem jest brak legalizacji marihuany. Dale pali właściwie ciągle, ciesząc się rzeczywistością, pracą, a także swoją nastoletnią dziewczyną. Nielegalne zioło Dale kupuje u dilera i jednocześnie swojego dobrego kumpla, Saula. Pewnego dnia nasz bohater, oczywiście pod wpływem nowej dostawy, staje się przypadkowym świadkiem zbrodni. Od tego momentu świat Dale’a staje na głowie. W morderstwo zamieszany jest miejscowy boss narkotykowy oraz skorumpowana policjantka, którzy niebawem trafiają na ślad Dale’a i Saula…

Bezpretensjonalna, zwariowana komedia, gdzie humor jest wyraźnie naznaczony osobowościami scenarzystów — Judda Apatowa, Evana Goldberga oraz Setha Rogena. Ten ostatni, znany od lat komik i satyryk, jest również odwrócą głównej roli w Boskim chilloucie. Widać, że twórcy musieli się świetnie bawić na planie. Gagi i humor słowny mają często absurdalny posmak — chciałoby się powiedzieć, że adekwatny do świata i perypetii bohaterów. Dale i Saul zostają wplątani w szereg dziwacznych, także niebezpiecznych przygód z trudnym do przewidzenia finałem. Boski chillout to specyficzny, dynamiczny montaż, dużo śmiechu, dreszczyku emocji oraz ścieżka dźwiękowa Graeme’a Revella — doświadczonego kompozytora filmowego, wcześniej członka legendarnego zespołu industrialnego SPK. Dobra zabawa gwarantowana. 

Boski chillout
Pineapple Express
2008, USA
111 min
David Gordon Green

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.