Blaszany bohater

Współczesna dziewczyna niespodziewanie przenosi się do… Oz.

Wydana w 1900 roku powieść L. Franka Bauma pt. Czarnoksiężnik z Krainy Oz okazała się światowym bestsellerem. Obecnie to już klasyk nie tylko literatury dla młodzieży, ale także gatunku fantasy. Kino wielokrotnie sięgało po historię tej przedziwnej podróży — w 2007 roku miniserial zrealizował Nick Willing.

DG pracuje w miejscowej knajpie oraz studiuje zaocznie. Młoda dziewczyna mieszka z kochającym ojcem na farmie, lecz pewnego dnia jej życie wywraca się do góry nogami. Podczas porywistej burzy zostaje przeniesiona do tajemniczego świata Oz. Tutaj wszystko wygląda inaczej niż w jej rzeczywistości. DG musi stawić czoła nie tylko nieznanemu światu, ale także okrutnej Azkadelli, która od lat terroryzuje Oz. Bohaterka przeżyje tu niesamowite przygody, pozna nowych przyjaciół, lecz również wiele dowie się o swojej przeszłości.

Trzyczęściowy serial luźno nawiązuje do powieści L. Franka Bauma. Twórcy, inspirując się Czarnoksiężnikiem z Krainy Oz, stworzyli widowiskowy film telewizyjny rozmachem wykraczający poza produkcje tego typu. Nie przypadkiem Blaszany bohater otrzymał nagrody za kostiumy, charakteryzację, dźwięk i efekty specjalne. Staranna realizacja to również dynamiczny montaż czy wysmakowane plastycznie sceny idące w parze ze znakomitym aktorstwem. W główną rolę — dziewczyny przeżywającej wielką przygodę, lecz też momentami bolesną życiową inicjację — wcieliła się efektowna Zooey Deschanel (Autostopem przez galaktykę, serial Jess i chłopaki). Blaszany bohater to symboliczna opowieść o młodości i dorastaniu, marzeniach i obowiązkach, odwadze i determinacji. Opowieść dla każdego, bez względu na wiek.

Blaszany bohater
Tin Man
2007, USA
fantasy
3x87 min
Nick Willing

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.