Austin Powers: Agent specjalnej troski

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Najsłynniejszy brytyjski szpieg wprost ze swingującego Londynu, czyli Mike Myres w komediowym hicie lat 90.

Lata 60. Kierujący międzynarodową zbrodniczą siatką Doktor Zło ma tylko jednego naprawdę groźnego wroga — agenta specjalnego brytyjskiego wywiadu Austina Powersa. Austin jest gwiazdą swingującego Londynu: modny, seksowny (choć z nie najładniejszym uzębieniem), pożądany przez kobiety, nieomylny, oddany służbie Jej Królewskiej Mości… Kiedy zaplanowany przez Doktora Zło zamach na życie agenta nie udaje się, przestępca ucieka na orbitę okołoziemską i poddaje się hibernacji. 30 lat później powraca, by sterroryzować świat. Nie wie jednak, że Austin Powers również został zahibernowany. Lata 90. to zupełnie nowa rzeczywistość dla dwóch śmiertelnych wrogów. Doktor Zło ma wsparcie swoich wiernych ludzi, Austinowi zaś pomaga młoda agentka Vanessa Kensington…

James Bond w kolorowym surducie? Psychodeliczny film szpiegowski? Austin Powers podbił serca widzów w 1997, przywołując modę nie tylko na kino szpiegowskie spod znaku agenta 007, ale i na barwne, szalone lata 60. Mike Myers — kanadyjski komik znany z takich filmów jak Świay Wayne’a,Poślubiłem morderczynię czy Klub 54 — wpadł podobno na pomysł tej komedii, gdy w samochodzie usłyszał piosenkę Burta Bacharacha i zastanowił się, co współcześnie stało się ze swingersami. Aktor napisał scenariusz oraz wcielił się w podwójną rolę Austina Powersa i Doktora Zło. Wielbiący wolną miłość i korzystający z uroków Londynu lat 60. tytułowy bohater nagle znajduje się w nowej rzeczywistości, gdzie nie ma zimnowojennych podziałów, a jego urok, który działał na dziewczęta à la Twiggy, niekoniecznie działa na pragmatyczne kobiety końca XX wieku. Austin Powers: Agent specjalnej troski bawi się kliszami popkultury lat 60., nie zabrakło tu sprośnych żartów, seksownych kobiet, bajecznie kolorowej scenografii i kostiumów, muzyki i szalonych układów choreograficznych. A wszystko mimo to poddane rygorowi klasycznej komedii opartej na gagu. Plus znakomity Myers, który do współpracy zaprosił Elizabeth Hurley, Michaela Yorka, Mimi Rogers, Roberta Wagnera i Willa Farrella. Półtorej godziny zwariowanej zabawy.

Nagroda dla najlepszego filmu przyznana przez Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films, MTV Movie Award dla Mike’a Myersa jako najlepszego złoczyńcy roku 1997.

Austin Powers: Agent specjalnej troski
Austin Powers: International Man of Mystery
1997, USA/Niemcy
91 min
Jay Roach

Oceń film

Your rating: Brak Average: 4.5 (2 votes)

Galeria

Terms & conditions     |     Cookies policy     |     Privacy policy     |     Community guidlines

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.