Archangielsk

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Daniel Craig jako brytyjski historyk na tropie tajemnicy śmierci Stalina.

Rosja, rok 1953. Umiera Józef Stalin. Przy śmierci jest obecny młody oficer, który widzi, jak współpracownicy dyktatora ukrywają tajemniczy dziennik. Pięćdziesiąt lat później w Moskwie prof. Fluke Kelso ma wykład na temat Stalina i jego czasów. Po spotkaniu zaczepia go staruszek. Gdy Kelso spotyka się z nim, starzec opowiada historię zaginionego dziennika. Zaintrygowany historyk rozpoczyna poszukiwania, w których pomaga mu córka mężczyzny oraz amerykański korespondent w Moskwie. Nie wiedzą, że stali się pionkami w niebezpiecznej politycznej grze…

Wyprodukowany przez BBC film jest adaptacją powieści angielskiego pisarza Roberta Harrisa. Reżyserii podjął się doświadczony twórca telewizyjny Jon Jones (Opactwo Northanger, Piekło pocztowe, Demony da Vinci), zaś w rolę prof. Kelso wcielił się Daniel Craig. Historia naukowca, który zostaje wplątany w intrygę mającą swoje korzenie w przeszłości toczy się we współczesnej Moskwie oraz Archangielsku. Kelso podąża za tropem mogącym wpłynąć na odczytanie historii, a wpada w sam środek zdarzeń mających na celu przywrócenie historii do życia. Prowadzony w dwóch planach czasowych film Jonesa to klasyczny political fiction — z wartką akcją i ciekawie zarysowanymi postaciami. Jego mocną stroną jest dbałość o realizm, czemu zdecydowanie pomogło zaangażowanie rosyjskich aktorów, dwujęzyczne dialogi oraz oddanie realiów życia w Rosji. Craigowi partnerują m.in. Yekaterina Rednikova (Złodziej) oraz Gabriel Macht (dziś bardzo popularny za sprawą serialu W garniturach).

 

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.