Ale szopka 3: Koleś, gdzie jest mój osiołek?!

Gdy samotnie wychowujący córeczkę nauczyciel traci pamięć, należy mu umiejętnie przypomnieć o czekającym go w Boże Narodzenie ślubie.

Szkoła podstawowa St. Bernadette’s słynie z oryginalnych szopek bożonarodzeniowych, za których sukcesem stoi szalony Mr. Poppy. Zbliżają sie kolejne święta i Poppy pojawia się z nowym pomysłem, lecz w dyrektorskim gabinecie urzęduje już pani Keen. Nowa dyrektorka jest bardzo zasadnicza, ale sytuacja zmienia się, gdy jeden z nauczycieli, pan Shepherd, w wyniku kopnięcia w głowę przez osiołka traci pamięć. Ku rozpaczy swojej córeczki Lauren zapomina także o czekającym go w Nowym Jorku ślubie. Pan Poppy i grupa dzieciaków ruszają z pomocą. Przed nimi Nowy Jork w świątecznej gorączce oraz nowa szopka... w postaci flashmoba!

Ale szopka 3 to kolejna część zwariowanej serii Ale szopka!. Jej autorką jest Debbie Isitt – brytyjska scenarzystka i reżyserka znana w Polsce m.in, za sprawą mockumentalnej komedii romantycznej Confetti. Postacią, która spaja wszystkie części jest natomiast dziecinny i zwariowany pan Poppy. Tym razem bohater staje przed trudnym zadaniem – ma pomóc jednej z uczennic doprowadzić do ślubi jej taty z uroczą Sophie. A przy okazji zrobić szopkę bożonarodzeniową poza murami szkoły. Stąd pomysł na świąteczny flashmob – pozornie przypadkowy występ w miejscu publicznym. Podobnie jak  poprzednie części, Ale szopka 3 gwarantuje nie tylko szaloną zabawę, ale i świetne angielskie poczucie humoru. W rolę Poppy’ego wcielił się ponownie Marc Wootton, któremu partnerują Martin Clunes (serial Doktor Martin), Jason Watkins (wyróżniony nagrodą BAFTA za rolę w dramacie telewizyjnym The Lost Honour of Christopher Jefferies) oraz Celia Imrie (Dziewczyny z kalendarza, Hotel Marigold). Nie zabrakło również barwnej i utalentowanej grupy młodych aktorów. Zabawa dla całej rodziny.

Ale szopka 3: Koleś, gdzie jest mój osiołek?!
Nativity 3: Dude, Where's My Donkey?!
2014, Wielka Brytania
komedia
106 min
Debbie Isitt

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.