Agent z przypadku

Sprzedawca w centrum wywiadowczej walki. Komedia kung-fu z mistrzem Jackie Chanem.

Jackie Chan to aktor, którego żadnemu miłośnikowi filmów akcji nie trzeba przedstawiać. Protegowany Bruce'a Lee od dzieciństwa był zafascynowany kinem. Na ekranie zadebiutował już w latach 60., aby w kolejnych dekadach ugruntować swoją pozycję gwiazdy na rynku azjatyckim. Lata 90. to także sukcesy w USA i rozpoznawalność na całym świecie.

Buck Yuen to nadmiernie gadatliwy sprzedawca sprzętu sportowego. Pewnego dnia jest świadkiem brutalnego napadu na sklep jubilerski. Okazuje się, że Buck to także mistrz sztuk walki. Pokonuje napastników i zdobywa lokalny rozgłos. Niebawem odnajduje go prywatny detektyw Many Liu. Twierdzi, że Buck jest od dawna poszukiwany przez swojego ojca. Początkowo bohater nie daje temu wiary, ale ostatecznie zgadza się na wyjazd do Korei, gdzie ma się spotkać z domniemanym ojcem. Buck nie wie, że za chwilę trafi w sam środek bezwzględnej walki wywiadów.

Po sukcesie Godzin szczytu i Kowboja z Szanghaju Jackie Chan kontynuuje pasmo sukcesów na dużym ekranie. Agent z przypadku ma wszystko to, za co lubimy filmy z jego udziałem. Szalone tempo akcji, niezwykle zaaranżowane sceny walk i pościgów, a także zabawne dialogi powodują, że film ogląda się znakomicie. Widać duży dystans twórców do opowiadanej historii oraz samego Jackie Chana do granej postaci (sekwencja pojedynku z opryszkami, w której aktor występuje... nago). Dzięki wysokiemu budżetowi akcja przenosi się z miejsca na miejsce (zdjęcia kręcono w Hong Kongu, Korei Południowej oraz Turcji), na uwagę zasługują też perfekcyjnie zrealizowane sceny kaskaderskie. Półtorej godziny świetnej rozrywki.

Dwa wyróżnienia Hong Kong Film Award. 

Agent z przypadku
Te wu mi cheng
2001, Hongkong
komedia akcji
84 min
Teddy Chan

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.