Ace Ventura: Zew natury

Druga część zwariowanych przygód Ace’a Ventury, detektywa, który zawsze staje po stronie słabszych. Reżyserii podjął się Steve Oedekerk – amerykański scenarzysta, aktor i producent.
Ace Ventura przeżywa załamanie nerwowe. Nie udało mu się uratować z opresji ulubionego szopa, co doprowadza do depresji detektywa. Ace postanawia wstąpić do buddyjskiego klasztoru w Himalajach, aby oddać się medytacjom i odpokutowaniu swojej winy. Jednak niebawem świat upomina się o nietuzinkowego miłośnika zwierząt. Brytyjski konsul afrykańskiej prowincji Bonai prosi naszego detektywa o pomoc. Dwa plemiona afrykańskie są bliskie rozpoczęcia krwawej wojny, gdyż w nieznanych okolicznościach zaginął Shikaka – otoczony kultem nietoperz albinos. Aby zapobiec rozlewowi krwi na pomoc przybywa Ace Ventura. Misja odnalezienia tajemniczej zguby okaże się naprawdę niełatwa.

Sukces kasowy pierwszego filmu o szalonym detektywie spowodował, iż nakręcenie kontynuacji było tylko kwestią czasu. Kolejny raz gwiazdą i właściwie jedynym bohaterem jest Ace Ventura w brawurowym wykonaniu Jima Carreya. Vis comica aktora powoduje salwy śmiechu, choć wiele scen i gagów ociera się o humor wręcz absurdalny. Akcja filmu toczy się lawinowo, postacie są świadomie przerysowane, a sytuacje komediowe dalekie od racjonalnej logiki. Taka mikstura nie przypadła większości krytyków do gustu. Krytykowali „głupkowaty” humor i poziom realizacji, lecz jak to często bywa publiczność nie podzieliła tego zdania. "Ace Ventura: Zew natury" okazał się kolejnym sukcesem komercyjnym, ugruntowując pozycję Jima Carreya jako jednego z najbardziej utalentowanych komików amerykańskich.

Nagrody MTV Movie Awards dla Jima Carreya oraz wyróżnienia publiczności dziecięcej (Kids' Choice Award).

Ace Ventura: Zew natury
Ace Ventura: When Nature Calls
1995, USA
komedia
90 min
Steve Oedekerk

Oceń film

Your rating: Brak Average: 5 (3 votes)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.