Ace Ventura: Psi detektyw

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Tom Shadyac to amerykański reżyser, producent i scenarzysta, autor zwariowanych komedii Gruby i chudszy czy Bruce Wszechmogący. Jedną z pierwszych próbek stylu reżysera jest właśnie Ace Ventura: Psi detektyw z brawurową rolą Jima Carreya.

Ace Ventura to mężczyzna nietuzinkowy i nieobliczalny. Jest wielkim miłośnikiem zwierząt i właściwie całe życie podporządkował swoim pupilom. Mieszka z nimi w małym mieszkaniu, a na życie próbuje zarabiać jako… specyficzny detektyw. Człowiek, który odnajdzie każde zaginione bądź skradzione zwierzę, a także w razie potrzeby pomoże krzywdzonym stworzeniom. Interes niestety podupada. Ace nie ma zleceń i ledwo wiąże koniec z końcem. Pewnego dnia pojawia się szansa, by odmienić los. W tajemniczych okolicznościach znika z basenu delfin. Delfin niezwykły, gdyż będący maskotką futbolowej drużyny z Miami i zapewniający im dobrą passę. Gdy niebawem zapada się pod ziemię jeden z najlepszych graczy drużyny, staje się jasne, że trzeba działać szybko. Sekretarka klubu, piękna Melissa postanawia wynająć Ace’a Venturę, aby odnalazł delfina. To początek niesamowitych przygód i perypetii.
 
Szalona komedia przygodowa. Fabuła zdaje się jedynie przyczynkiem do serii gagów o często purnonsensowym odcieniu. Absurdalne dialogi i niewiarygodne sytuacje pchają całą akcję do przodu, a będący w znakomitej formie Jim Carrey zdaje się wypełniać sobą ekran. Aktor prezentuje całą gamę komediowych tricków, od gestykulacji po zabawną mimikę, bardziej odwołując się do estetyki braci Marx niż np. Bustera Keatona, słynącego z kamiennej twarzy. Poczucie humoru wydaje się momentami niewyszukane, lecz twórcy nie dają nam nawet chwili odpoczynku, atakując kolejnymi pomysłami i zwrotami akcji. Film Toma Shadyaca okazał się dużym komercyjnym sukcesem, co skłoniło twórców do nakręcenia kolejnej części przygód niesamowitego detektywa. Rozrywka, której nie sposób się oprzeć.
Ace Ventura: Psi detektyw
Ace Ventura: Pet Detective
1994, USA
komedia
82 min
Tom Shadyac

Oceń film

Your rating: Brak Average: 5 (6 votes)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.